dersonet

SİSTEM GİRİŞİ

Dersonet
Dersonet
dersonet
dersonet
dersonet
dersonet
dersonet
dersonet

27.05.2019 - tarihinde yaptığımız güncellemede, M.E.B. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü yönergesi gereği, özel okullar kayıtlarını M.E.B. in hazırladığı sözleşme örneği ile bildirmektedirler.

Dersonet 2016 yılında teşvik sözleşmelerini, 2017 yılından itibaren de Özel Okullar Sözleşmelerini sistemden doldurulmuş, eksiksiz şekilde vermektedir.

M.E.B Mevzuatlarını en hızlı şekilde güncelleyen, haftalarca, aylarca müşterisini bekletmeden sisteme entegre eden Dersonet yine önde. 22.05.2019 tarihinde yayınlanan 2019-2020 yılı sözleşmesi Dersonet Maxi sistemine entegre edilmiştir.

Öğrencinizin sözleşme bilgisi dolu olarak sistemden alınabilmektedir. Özel hususlara kurumlarımızın istediği bilgileri de ekledik.

25.04.2019 - tarihinde yaptığımız güncellemede, Öğrencinizin girdiği sınavlardan oluşturulan, ünite, konu, kazanım seviyelerindeki öğrenme haritaları hizmete girmiştir.

2018 - 2019 öğretim yılı başından itibaren, sınavların öğrenme haritaları sisteme eklenmiştir.

Haritalar gün içerisinde değerlendirilen cevap anahtarı A-B karşılıklı veya tek kitapçıklı (A) sınavlardan faydalanılarak, her gece sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur.

Konu ve kazanım girişi yapmadığınız sınavlarda, tüm konular "Genel Değerlendirme" olarak analiz edilir.

Öğrenci, Şube Öğrenme Haritaları;

  • Öğrenci - Veli panellerinde
  • Öğretmen şifresi ile giriş yapıldığında ise, hem öğrenci bazında hem de öğretmenin ders verdiği şube bazında görüntülenmektedir.

10.04.2019 - tarihinde yaptığımız güncellemede,

  • Sisteme aşağıdaki otomatik SMS gönderimleri eklenmiştir;
  • Ödemesi geciken velilere ödeme hatırlatma mesajı gönderebilirsiniz.
  • Ödemesi yaklaşan velilere ödeme hatırlatma mesajı gönderebilirsiniz.
  • Öğrenciler için doğum günü mesajı (Mesaj içeriğini değiştirebilirsiniz) gönderebilirsiniz.
  • Devamsızlık sınırına yaklaşan öğrencilerin velilerine mesaj gönderebilirsiniz.

28.03.2019 - tarihinde yaptığımız güncellemede, AYT sınavı açarken seçilen TYT sınav seçeneklerine "Gerçek Tyt Sınavı" ayarları eklenmiştir. Sınav modülündeki parametreler menüsünden öğrencilerinizin gerçek TYT sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

27.03.2019 - tarihinde yaptığımız güncellemede, LGS, TYT ve ÖZEL sınavlarınızda alabileceğiniz, şubelerinizin ve okulunuzun genel başarısını tek bir sayfada görüntüleyebileceğiniz okul başarı karnesi sınav raporlarına eklenmiştir.

18.01.2019 - tarihinde yaptığımız güncellemede, programımız içinde yer alan devamsızlık parametrelerine; geç kalan öğrencilerin velilerine bilgilendirme mesajı atılması ile ilgili ayarlamalar eklenmiştir. Mobilden veya web tarafından girilen devamsızlıklarda mesajlar otomatik olarak gönderilir.

04.12.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, programımız içinde yer alan yeni öğrenci eklendiğinde, öğrenci silindiğinde, sözleşme yapıldığında/silindiğinde, tahsilat girilidiğinde/silindiğinde ve aday öğrenci kaydı yapıldığında, Yönetici (Kurucu) - Teknik ve Mali sorumlulara otomatik kısa mesaj gönderme seçeneği eklenmiştir. Bu yeni özelliği “Parametreler” ekranından aktifleştirebilirsiniz.

27.11.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, programımız içinde yer alan "ÜNİTE/KONU/KAZANIMLAR" MEB 2018 Müfredat Programları doğrultusunda, Lise grubu için DERSONET programımız içinde güncellenmiştir.

15.11.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, Rehber öğretmenlerimizin öğrenciler hakkında serbest not girebilmesi için "Rehberlik İşlemleri" menüsüne "Rehber Not Girişi" eklenmiştir.

Rehber, giriş yaptığı notun öğrenci ve/veya veli tarafından görüntülenmesini de istiyorsa ilgili seçenekleri işaretleyebilmektedir.

13.11.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, programımız içinde yer alan "ÜNİTE/KONU/KAZANIMLAR" T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 2018 Müfredat Programları doğrultusunda, Ortaokul grubu için DERSONET programımız içinde güncellenmiştir.

19.10.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, kullanıcılarımızdan gelen yoğun talep doğrultusunda rehberlik modülünde rehberlik görüşmeleri, öğretmen görüşleri ve görüşme raporlarında yetki güncellemesi yapılmıştır. Detayı aşağıdaki gibidir.

Görüşme yetkisine sahip rehberler, kendilerine şube ataması yapıldıysa (yeni özellik), sadece kendilerine ait şubelerin görüşme ve öğretmen görüşlerini görebilirler ve görüşme raporlarında kendi şubelerine ait görüşmeler raporlanır.

Sisteme giriş yapan rehbere herhangi bir şube ataması yapılmadıysa, güncelleme öncesi gibi rehber tüm öğrencilerin görüşme, öğretmen görüşlerini görebilir ve raporlayabilir.

Kısaca: Bir rehberin herhangi bir öğrenciye ait işlemleri görebilmesi için şube ataması yapılmaması tavsiye edilir. Rehber kendilerine ait şubelerin işlemlerini görsün isterseniz "Parametreler modülü, Toplu İşlemler menüsü, Rehbere Şube Atama" kısmından ilgili rehberi seçip şube ataması yapmalısınız.

Veli-öğrenci ve öğretmen panellerinde de, görüşme talebinde, öncelikle öğrencinin şubesine atanmış rehber, atanmış rehber yoksa, tüm rehber öğretmenler listelenip görüşme talebi oluşturulmaktadır.

28.09.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, öğrenci ve Veli kullanıcılarına ait panellerin yetkilendirme işlemlerini, Parametreler - Kullanıcı Paneli Parametreleri menüsünden yapabilirsiniz.

06.09.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, rehberlik modülü, öğrenci-veli görüşmeleri, 2018-2019 kategori-konu havuzu MEB e göre yenilenmiştir. Kendi kategori ve konularınızı girmek için "Rehberlik Modülü, Diğer İşlemler menüsü, Görüşme Konu Havuzu altmenüsü" nden tanımlama yapabilirsiniz.

04.08.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, değerli Kullanıcılarımız, 2018 YKS Tercih Robotu güncellenerek kullanımınıza açılmıştır.

31.07.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, değerli Kullanıcılarımız, 2018 YKS Tercih Robotu güncellenerek kullanımınıza açılmıştır.

10.07.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, kurumunuz sistemimizde franchise kuruma bağlı olarak çalışıyorsa; "Parametreler - Muhasebe - Franchise Kuruma Yetki Verme" ekranından franchise yetki verme işlemi güncellenmiştir.

30.04.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, etüt parametrelerine; ceza sınırının, bir sonraki haftaya işlemesi ile ilgili ayarlama eklenmiştir. Dileyen kurumlarımız ceza parametresini değiştirebilir.

13.04.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, AYT ve TYT sınavlarının birlikte hazırlandığı sonuç belgesi sistemimize eklenmiştir. Sınav Sonuç Belgeleri menüsünden rapora ulaşabilirsiniz.

10.04.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, öğrenci Kayıt Sözleşmelerinde 11.04.2018 tarihinden itibaren kendi yüklediğiniz Word dosyalarını kullanabileceksiniz. Kullanım ile ilgili açıklama ayrıca duyurulacaktır.

21.03.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, kurumunuza Önkayıt yaptıracak veya herhangi bir Bursluluk Sınavınıza başvuracak öğrencileri;
Kurum web siteniz üzerinden sisteme kaydedebileceğiniz modülümüz eklenmiştir.

Sitenizden kaydedilen öğrenci bilgileri kurumunuza özel oluşturulan havuzda toplanmakta, bu bilgileri ön kayıtlı öğrenci ya da herhangi bir bursluluk sınavına aday öğrenci olarak kaydedebilirsiniz.

İşlemler KAYIT MODÜLÜ-Öğrenci İşlemleri menüsüne girdiğinizde, -Web Öğrenci Aktarma- düğmesinden açılan ekrandan yapılmaktadır.

06.02.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, KAYIT / ÖĞRENCİ İŞLEMLERİ altında yer alan "WEB ÖĞRENCİ AKTARMA" menüsündeki anlatımı inceleyerek; kendi web sayfanızdan önkayıt veya sınav başvuru kayıt öğrencilerini kayıt altına alarak aynı menüden programın içine otomatik olarak kayıt edebilirsiniz.

22.01.2018 - tarihinde yaptığımız güncellemede, değerli Kullanıcımız, öğrencilere kesilen faturaların içeriklerini detaylı olarak gösteren rapor; MUHASEBE/RAPOR İŞLEMLERİ/ÖĞRENCİ FATURA LİSTESİ bölümünde hizmete girmiştir.

24.10.2017 - tarihinde yaptığımız güncellemede, sınav modulü, sınav parametreleri menüsü "Gerçek TYT/AYT ÖSYM'den al" menüsü eklenmiştir.

24.10.2017 - tarihinde yaptığımız güncellemede, programımız içinden vereceğiniz her türlü siparişlerinizi artık Kredi Kartı ile de alabilirsiniz.

PAKETLER

Dersonet Mini

Dersonet Maxi

Dersonet Maxi+

Dersonet Paketleri

HİZMETLER

Sınav Hizmetleri

Optik Form Okutma Hizmeti

Optik Okuyucu Destek Hizmeti

TYT - AYT Puan Hesaplama Sistemi

LGS Puan Hesaplama Sistemi

Gizlilik ve Verilerin Korunma Politikası

ÜRÜNLER

KAMPANYALAR

Eğitime Destek Kampanyası - 1

Eğitime Destek Kampanyası - 2

Eğitime Destek Kampanyası - 3

İlkadım Kampanyası

Rehberlik Programı Kampanyası

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Avantajlı kampanyalarımız için bültenimize abone olun.


datasis facebook datasis twitter datasis google plus datasis linkedin datasis blogger
dersonet

0216 577 26 27

0216 469 48 69

"Değer Katar"

Copyright © 2015 - 2019 Dersonet Okul Kolej Yönetim Programı
Datasis Yazılım Donanım İletişim Yayıncılık Eğitim ve Sınav Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. (BİL-KOD :1191)

dersonet

dersonet

Okul Kolej Yönetim Sistemi

Süreç Odaklı Eğitim

Rehberlik Programı

YPA

Açık Uçlu Optik Sınav Formu OMR 29
Konu Tarma Testi (KTT) Cevap Kağıdı OMR-95A

İl, ilçe, semt genelinde veya kurs özelinde yapılacak deneme sınavlarına ait sınav cevap kâğıtlarının okutma, değerlendirme, yayınlama ve raporlama hizmetlerini vermekteyiz. Tüm optik form okutma, değerlendirme, yayınlama ve raporlama hizmetlerini DERSONET Web Tabanlı Kurs Programı, www.dersonet.com.tr üzerinde gerçekleştirmemiz nedeniyle sizlere hem ücret, hem de teknoloji anlamında birçok farklılık ve kolaylık sağlamaktayız.

Eğitim Yönetim Platformu

Eğitim Yönetim Sistemi

Eğitim Bilgi Yönetimi

Rehberlik Temelli Eğitim

Web Tabanlı Okul Kolej Ölçme Değerlendirme

Rehberlik Sistemi

DERSONET Web Tabanlı Kurs Programı, www.dersonet.com.tr kullanıcısı olan kurslarımız, etüt merkezlerimiz, okullarımız, yurtlarımız; kargo, kurye veya elden gönderecekleri Optik Sınav Formlarını, form sayısına bakmaksızın 3 saat içinde okutup, değerlendirip, yayına açmaktayız.

Tercih Rehberi

Test Bankası İnteraktif Ödev

Parmak İzi Devamsızlık Takip Sistemi

Özel Okul Kolej Yönetim Sistemi

Okul Yönetim Sistemi

Web Tabanlı Okul Yönetim Sistemi

Eğitim Yönetimi

Optik Okuyucu

Optik Form

Sınav Hizmeti

Optik Form Okutma Hizmeti

Öğrenci Koçluğu

TYT Optik Form

TYT Optik Formu

Temel Yeterlilik Sınavı Optik Form

Temel Yeterlilik Sınavı Optik Formu

Temel Lise

Rehberlik Planlama ve Yönetimi

Yazılı Sınav Uygulama - Raporlama

Test Sınav Uygulama - Raporlama

Rehberlik Envanteri Uygulama

Etüt Merkezi

Optik Okuyucu Teknik Destek

Tasarım Hizmetleri

Yaşam Pencerem Anketi

Kurs Merkezi

YKS Optik Form

YKS Optik FormU

Konu Tarma Testi (KTT) Cevap Kağıdı OMR-98
Konu Tarma Testi (KTT) Cevap Kağıdı OMR-99A
LYS Cevap Kağıdı OMR 84
LYS Cevap Kağıdı OMR 90
Serbest Sınav Cevap Kağıdı OMR 58
Serbest Sınav Cevap Kağıdı OMR 59
TEOG (OGES) Cevap Kağıdı OMR 55

Yükseöğretime Geçis Sınavı Optik Form

Yükseöğretime Geçis Sınavı Optik Formu

>Açık Uçlu Optik Sınav Formu OMR 21/A

Açık Uçlu Optik Sınav Formu OMR 26

Açık Uçlu Optik Sınav Formu OMR 27

Öğrenci Merkezli Eğitim

AKADEMİK BENLİK KAVRAMI ÖLÇEĞİ
HOLLAND MESLEKİ İLGİ ENVANTERİ
MESLEKİ OLGUNLUK ÖLÇEĞİ
BURDON DİKKAT TESTİ
ÇALIŞMA DAVRANIŞI DEĞERLEDİRME ÖLÇEĞİ
İlkadım Birey Tanıma Envanteri
KİMDİR BU?

Öğrenci Odaklı Eğitim

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ
SINAV KAYGISI ÖLÇEĞİ
SOSYOMETRİ
KİME GÖRE BEN NEYİM
Konu Tarma Testi (KTT) Cevap Kağıdı OMR-94

Tam Öğrenme Temelli Eğitim

TEOG (OGES) CEVAP KAĞIDI OMR 56
YDS (Yabancı Dil) Sınav Cevap Kağıdı OMR 91
YGS Cevap Kağıdı OMR 81A
YGS Cevap Kağıdı OMR 88A
Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) OMR-82

Öğrenci Odaklı Eğitim Programı

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) OMR-83
Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) OMR-86
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) OMR-85
Lise Geçiş Sınavı (LGS) OMR-76