Optik Okuyucu Modelleri
Sekonic - Markview - Opscan

Optik Okuyucu Cihaz Modelleri


Optik Okuyucular Nasıl Çalışır?

Optik okuyucular, optik formlara işaretlenen cevapları sensörler ve tarayıcılar aracılığıyla okur ve dijital veriye dönüştürür. Bu veriler daha sonra yazılım tarafından işlenerek sonuçlar oluşturulur ve raporlanır. Optik okuyucular, sınav değerlendirme, anketler, oy pusulaları ve faturalama gibi birçok alanda kullanılır. Optik okuyucuların Türkiye'de en yaygın modelleri Sekonic markasındadır.


Optik Okuyucu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Optik okuyucu alırken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler şunlardır:

  • İhtiyaçlarınızı belirleyin: Hangi amaçlar için optik okuyucu kullanacağınıza karar verin ve buna göre uygun bir model seçin.

  • Okuma hızı: Optik okuyucunun okuma hızı önemlidir. Hızlı okuyan bir optik okuyucu, sınav veya anket sonuçlarını daha hızlı bir şekilde elde etmenizi sağlar.

  • Veri doğruluğu: Optik okuyucunun doğru sonuçlar üretmesi önemlidir. Bu nedenle, doğru sonuçlar üretebilen bir optik okuyucu seçin.

  • Ölçeklenebilirlik: Optik okuyucunun ölçeklenebilirliği, iş hacminizi artırmanıza ve ihtiyaçlarınıza göre uygun şekilde ayarlamak için esnekliğe sahip olmanızı sağlar.

  • Marka ve güvenilirlik: Optik okuyucu satın alırken, güvenilir bir marka seçmek önemlidir. Güvenilir bir marka, daha kaliteli bir ürün ve daha iyi müşteri desteği sağlayabilir.

  • Fiyat: Optik okuyucuların fiyatı, özelliklerine ve markalarına göre değişebilir. Bütçenize uygun bir optik okuyucu seçin, ancak uygun fiyatlı bir ürün tercih ederken kaliteden ödün vermemeye dikkat edin.


Sekonic Optik Okuyucu Özellikleri Nelerdir?

Sekonic Optik Okuyucular; Hatalı kağıt ayırma yapabilme, farklı kağıt gramajlarını algılayabilme, A4, A5, A6 veya özel boyutlarda hazırlanan optik formları okuyabilme, tükenmez kalem okuyabilme opsiyonu, tarama ve QR kod çözme eklentisi gibi özellikleri ile optik form tarama işlemlerini kolaylaştırır.


Sekonic Optik Okuyucu Cihazlarda Hangi Optik Formlar Okutulabilir?

Optik form okuma ayar dosyaları (Sekonic .fmt .bldm, Markview .fmt, Opscan .fmt) ve optik okuyucu sürücülerini, destek sayfamızdan kolayca indirebilirsiniz. Sekonic optik okuyucularla tam uyumlu özel tasarım optik formlar ve optik okuyucu desteği için, iletişim sayfamızdaki talep formunu kullanarak bize ulaşabilir veya telefonla danışabilirsiniz.


Sekonic Optik Okuyucu Modelleri Nelerdir?

İhtiyacınıza uygun optik okuyucuları aşağıdaki listeden inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.